Міністерством молоді та спорту затверджені нові тести і нормативи для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення, що почнуть діяти у 2017 році. Зокрема, документом передбачено обов'язкове щорічне тестування учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності.
Розроблено проект інструкції зі шкільного діловодства
Міністерством освіти розроблено нову інструкцію з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах. Проект документа винесений для громадського обговорення.
Після затвердження розроблений документ встановить обов'язкові загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами в школах усіх типів і форм власності.
Інструкцією також визначено перелік типових документів, що мають обов’язково створюватись під час діяльності школи, а також особливі вимоги складання деяких видів документів, вимоги до їх реєстрації, особливості формування справ та зберігання документів тощо.
У Міністерстві освіти просять зацікавлених осіб надсилати пропозиції на електронну адресу kilderova@mon.gov.ua.
Вчитель Нової школи матиме свободу творчості, - Гриневич
Розвиток компетентностей учнів для демократичного громадянства здійснюватиметься не через створення окремого предмета, а наскрізно в усіх навчальних дисциплінах. Про це під час виступу на Міжнародній конференції Ради Європи «Забезпечення демократії через освіту», що відбувається на Кіпрі, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.
«Вчитель Нової школи – вихователь нового покоління, користуватиметься свободою творчості і професійного розвитку. Педагогіка партнерства буде однією з основ школи, заснованої на взаємній повазі до особистості, праві вибору і відповідальності за прийняті рішення», – наголосила Лілія Гриневич, розповідаючи про один з засадничих принципів Нової української школи – освітній контент на основі компетентностей.
Також за її словами, Нова українська школа має задати нові рамки освітньої політики – школи повинні бути місцем, де представницька демократія практикується і обов'язки розподіляються.
«Вчителі мають розширити можливості учнів – школярі зможуть самі приймати важливі рішення та діяти», - наголосила міністр.
30 підручників видавництва «Ранок» отримали гриф МОН
У ІІ-му етапі конкурсного відбору електронних версій оригінал-макетів підручників для 9 класу загальноосвітніх шкіл беруть участь 30 підручників видавництва «Ранок», що отримали грифМіністерства освіти і науки.
У видавництві зазначають, що підручники для 9 класу є продовженням лінійки посібників для 7 та 8 класів, виданих у 2015—2016 роках. У цьому навчальному році за підручниками видавництва «Ранок» для 8 класу навчається понад 1 млн 372 тисяч учнів з усієї країни.
Лідерами вибору, як завжди, є підручники фізики авторів Бар’яхтара, Довгого та Кірюхіної. Улюбленими стали також підручники з історії України та всесвітньої історії відомих авторів Гісема і Мартинюка. Крім того українські вчителі віддали перевагу підручникам із біології Задорожного та хімії Григоровича.
В минулому році видавництво «Ранок» першим упоралося з держзамовленням на випуск підручників для 8 класу. Книжки були надруковані ще в серпні, до початку навчального року.
Ознайомитись з проектами підручників для 9 класу вчителі можуть на ... Читати далі »
Український центр оцінювання якості освіти та компанія Infopulse у рамках соціального проекту запустили мобільний додаток для учасників зовнішнього тестування «Моє ЗНО».
Мобільний додаток дозволить учасникам ЗНО отримувати інформацію про проведення зовнішнього оцінювання на власний мобільний пристрій.
Основними функціями додатку стане інформування про місце та час проведення тестувань з обраних предметів, нагадування про наближення дати тестування, повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО тощо.
Ознайомитись та внести пропозиції до проекту оновлених навчальних програм для 5-9 класів можна буде з 22 березня до 2 квітня. Про це повідомили у Міністерстві освіти, коментуючи старт другого етапу обговорення програм базової школи.
За словами одного з координаторів проекту Тетяни Засєкіної, було ухвалено рішення збільшити період другої сесії публічного обговорення, адже люди мають мати можливість детально ознайомитися із підготовленими документами.
У перерві між сесіями обговорення діяльність робочих груп була спрямована на два основних завдання: врахування пропозицій першої сесії обговорення програм на порталі EdEra і підготовка проектів оновлених навчальних програм, в яких особлива увага приділялася компетентністній складовій, що реалізовуватиметься через впровадження у навчальні предмети чотирьох наскрізних змістовних ліній: здоров’я і безпека, громадянська відповідальність, підприємливість і фінансова грамотність, сталий розвиток і екологічна грамотність.
Враховучи це, робочі групи підготували проект оновлених програм для 5-9 класів, що з 22 березня будуть розміщені для обговорення на онлайн-порталі EdEra.
За результатами роботи створено порівняльну таблицю, в якій роз’яснено які пропозиції першої сесії обговорення були враховані, які ні — і чому, а також cтислий опис ключових змін, які пропонується впровадити у програмах.
МОН презентувало навчальні плани для 10-11 класів (відео)
Під час засідання Колегії Міністерства освіти і науки заступник міністра Павло Хобзей представив оновлений після громадського обговорення проект навчальних планів для 10-11 класів.
«Розвиток дитини» пропонує батькам та вихователям дитячих садочків практичні завдання, що допоможуть у цікавій формі познайомити дитину із літерами української абетки. Виконання таких завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до занять письмом і читанням, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.
Алфавіт-лабіринт. Таке цікаве завдання познайомить дитину із написанням літер, а подорож лабіринтом розвиватиме дрібну моторику й логіку, готуючи дитину до більш складних вправ.
Відтворюємо українські літери. Це завдання навчить малюків розрізняти літери та сприятиме розвитку дрібної моторики дитини.
Відшукай літеру поміж інших. Таке завдання допоможе навчитися розрізняти літери, швидко знаходити їх у словах, переконатися, що літери можуть повторюватися у словах.
Розмалюй літери української абетки. Це завдання покликане допомогти дитині засвоїти правильне написання великих друкованих
... Читати далі »
Міністерством молоді та спорту затверджені нові тести і нормативи для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення, що почнуть діяти у 2017 році. Відповідний наказ підписаний міністром Ігорем Ждановим.
Зокрема, документом передбачено обов'язкове щорічне тестування учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності.
Система оцінювання складатиметься з тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність та гнучкість. Тестування проводитиметься за чотирма рівнями фізичної підготовленості: високий, достатній, середній та низький.
Окремо документом встановленні нормативи для щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку (10 років), середнього шкільного віку (11-15 років), старшого шкільного віку (16-17 років) та студентів вищих навчальних закладів.
Наказом Мінмолодьспорт також затверджена Інструкція, якою визначено особливості організації проведення тестування фізичної підготовки, виконання тестів та фізичних вправ, а також оформлення результатів тестування.
У Міністерстві молоді та спорту висловили переконання, що починаючи з 2017 року проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості громадян стане головним показником системи контролю за станом фізичного розвитку та здоров&
... Читати далі »
Міністерством освіти і науки затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації учнів у системі середньої освіти. Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році.
У 2017 році строки проведення ДПА у початковій та основній школі визначатимуться шкільними педагогічними радами, а учні 11-х класів складуть випускні іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Атестація учнів 4-х та 9-х класів буде проведена за місцем навчання школярів та виключно у письмовій формі. Завдання для проведення іспитів укладатимуться вчителями.
У школах або класах, у яких вивчення предметів здійснюється мовами національних меншин чи іноземними мовами, державна атестація може складатися мовою вивчення предмета.
В цей день весняний,
в цей день святковий,
бажаємо щиро, бажаємо радо,
безхмарного неба, сонця в душі.
Здоров'я міцного, дитячого слова,
натхнення, краси і кохання!
7 березня 2017 року школярі Єрківецького НВО вітали найдорожчих, найрідніших жінок із весняним святом. Весна - символ молодості та здоров'я, краси та кохання. І в переддень 8 березня діти бажали всім жінкам і дівчатам бути такими ж молодими, красивими, коханими. як сама весна. І дарували пісні, вірші, танці, сценки та гуморески.
З 14.03 в Єрківецькому НВО розпочали роботу згідно плану заходів розроблених в навчальному закладі та рекомендацій відділу освіти по профілактиці і попередженню суїцидів серед учнівської молоді. Реалізація плану відбувається через спільну співпрацю адміністрації школи, вчителів, шкільного психолога та мед. Працівників сільського ФАП.
З 14.03 по 22.03.2017 р. були проведені такі заходи: 1. Сформована нормативно-правова база та інструктивно-методична документація по профілактиці суїцидів серед неповнолітніх. 2. Проводиться робота по виявленню дітей схильних до суїциду та які мають життєві проблеми. 3. Проводиться контроль за відвідуванням учнями навчального закладу. 4. Проінформовано батьків про причини, наслідки та динаміку суїцидальної поведінки. 5. В навчальному закладі працює «скринька довіри». 6. Шкільним психологом проведена лекція для учнів 7-10 класів «Безпечний Інтернет». 7. На засіданні комісії класних керівників розглянуто питання «Суїцид серед неповнолітніх. Проблеми та шляхи вирішення»