Субота, 23.11.2024, 07:35




Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Матеріали [9]
Документи [15]
Учням [76]
Література [0]
Хто бажає малювати
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Непогано
3. Добре
4. Погано
Всього відповідей: 59
Відправити SMS
Пошук
Друзі сайту


Афоризми
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Фізична культура » Учням

Засоби розвитку сили, гнучкості та методи контролю

Засоби розвитку сили, гнучкості та методи контролю

Сила це здатність людини долати зовнішній опір або протидіяти йому за рахунок активних м'язових зусиль.

Під час розвитку сили слід мати на увазі, що м'язи можуть проявляти силу в таких режимах роботи:

  • у статичному (ізометричному) режимі (м'яз під час збудження не скорочується), такі умови виникають, наприклад, у деяких статичних положеннях тіла, нерухомому утриманні ван­тажу, у спробах підняти непосильну вагу та ін.;
  • у динамічному (ауксотонічному) режимі (ро­бота виконується як при зменшенні довжини, так і при збільшенні довжини м'яза).

Основні методи розвитку сили: метод повторних зусиль вправи виконують­ся зі звичайною швидкість без обтяжень, з об­тяженнями або з подоланням опору партнера до вочевидь вираженого стомлення тих м'язів, що беруть участь у роботі, але не більше ніж 10—12 разів, до відмови, тому що тренувальний вплив досягається тільки в останніх повторен­нях, коли до роботи залучаються нові рухові одиниці;

метод максимальних зусиль вправи викону­ються не більше ніж двічі-тричі з одночасним включенням найбільшої кількості рухових одиниць, максимальною частотою еффектор- них імпульсів, синхронним ритмом активності рухових одиниць;

  • метод динамічних зусиль максимальне на­пруження створюється за рахунок переміщен­ня будь-якого невеликого обтяження з гранич­ною швидкістю: вправу необхідно виконувати максимальну кількість разів за певний невели­кий відрізок часу (приблизно 10 с);
  • метод ізометричних зусиль досягнення ма­ксимального напруження м'язів у статичних вправах, у динамічних вправах із зупинками та утриманням статичних положень на 5-6 с; комбінований метод застосування всіх згаданих вище методів за коловою системою у такій послідовності: методи динамічних зу­силь максимальних зусиль ізометричних зусиль повторних зусиль. На кожному місці занять слід виконувати не менше ніж 2-3 впра­ви з інтервалом відпочинку 20-60 с, а під час переходу до наступного місця пауза 2-3 хв.

Як засоби розвитку силових здібностей вико­ристовуються :

вправи із зовнішнім суворо дозованим обтя­женням (вага снарядів, тренажери); вправи із зовнішнім не суворо дозованим об­тяженням (опір партнера, опір пружних пред­метів або умови середовища);

вправи із обтяженням вагою власного тіла або самоопором (гімнастичні силові вправи, легко­атлетичні стрибкові та метальні вправи, впра­ви з подоланням перешкод та ін.).

Кількісно силові можливості можна оцінити у два способи.

Перший спосіб заснований на використанні ди­намометрів (найпоширеними є кистьовий і стано­вий). З їх допомогою можна оцінити силу в певний момент м'язового напруження всіх м'язових груп у стандартних завданнях і у статичних, і динаміч­них умовах.

Другий спосіб оцінювання силових здібностей здійснюється за допомогою спеціальних контроль­них вправ-тестів.

Види контролю над силовими здібностями: прямий (максимальна сила визначається за найбільшою вагою, яку може подолати учень у простому русі, що не залежить від рівня тех­нічної майстерності);

непрямий (використання контрольних випро­бувань швидкісно-силових здібностей і сило­вої витривалості. Критеріями їх оцінювання є дальність кидків, метань або стрибків, кіль­кість підтягувань та ін.)

При цьому, наприклад, дальність метання сна­ряда (вагою 60-100 % від максимально можливо­го для учня) характеризує його силові здібності, а дальність метання снаряда вагою (до 25 % від максимально можливого швидкісні.

Під гнучкістю розуміють морфологічні і функ­ціональні властивості опорно-рухового апарату, що визначають ступінь рухливості у суглобах окремих його ланок.

Відрізняють динамічну гнучкість, що вияв­ляється у вправах динамічного характеру (махи, повороти, нахили та ін.), і пасивну гнучкість, що виявляється у вправах статичного характеру (рів­новага, утримування пози та ін.).

Для розвитку гнучкості використовуються вправи, під час виконання яких можливими є ру­хи зі значною амплітудою у відповідних суглобах. Особливість занять із розвитку гнучкості полягає в тому, що вправи виконуються серіями, за достат­ньої кількості повторень (до 30-40 разів), бажано за певних показників частоти серцевих скорочень (170-180 уд/хв) з урахуванням роботи організму у змагальному режимі.

Розвивати та підтримувати гнучкість необхід­но постійно, проте обсяг таких тренувальних за­вдань повинен бути індивідуальним.

Основними засобами реалізації завдань із роз­витку гнучкості є загальнорозвивальні і спеці­ально-підготовчі вправи.

Ці вправи можуть бути активними, пасивними або комбінованими, можуть виконуватися як в ди­намічному, так і в статичному режимах.

Загальнорозвивальні вправи добирають із засо­бів основної та спортивно-прикладної гімнастики, а спеціально-підготовчі з елементів конкретного виду спорту.

До вправ, що розвивають гнучкість, належать: махові рухи окремими ланками тіла; пружні вправи;

збереження статичних положень у можливо ве­ликих ступенях розтягування; усі активні рухи, що виконуються з макси­мальною амплітудою, статичні вправи, що пов'язані зі збереженням максимальної амплі­туди впродовж декількох секунд.

Найважливіше виконання вправ на розви­ток гнучкості не повинно супроводжуватися бо­льовими відчуттями, адже це призводить до трав­матизму.

Гнучкість вимірюється в градусах або лінійних одиницях (см). Для вимірювання ступеня рухли­вості у суглобах у градусах використовують гоніо­метр. Вимірювання гнучкості в лінійних мірах засновано на певному шляху ланки тіла, що пере­міщується у просторі, від вихідного положення (або певної площини) до вищої точки амплітуди руху. Вимірюється відстань, на яку переміщуєть­ся певна точка ланки тіла, що рухається.

Категорія: Учням | Додав: Савік_Д_Л | Теги: методи, та, засоби, контролю, гнучкості, сили, розвитку
Переглядів: 3482 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Не поспішай
Теги
Корисні посилання
Block title
Національна дитяча гаряча лінія
Block title
Національна гаряча лінія
Єрківці НВО © 2024 тел./факс: (04567) 2-51-2123.11.2024 Конструктор сайтів - uCoz