Відродження Олімпійських ігор сучасності
У другій половині XIX століття завдяки створенню перших міжнародних федерацій і проведенню світових чемпіонатів та міжнародних зустрічей спорт стає одним із найважливіших елементів міждержавного спілкування, що сприяє зближенню народів.
За ініціативи барона П'єра де Кубертена, яку підтримали представники 12 країн на установчому конгресі у Парижі (1894), було створено керівний орган олімпійського руху — Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і затверджено розроблену бароном Олімпійську хартію (зведення правил і положень МОК). Традиційно день 23 червня щорічно відзначають як Олімпійський день. Згодом Олімпійська хартія стала основою статутних документів Міжнародного олімпійського комітету, в ній містяться опис і статут Олімпійського прапора, Олімпійського символу й Олімпійського девізу: «Citius, altius, fortius» («Швидше, вище, сильніше»).
1928 року була втілена ідея Кубертена — запалювання Олімпійського вогню від сонячних променів (за допомогою лінзи) у храмі Зевса в Олімпії і його доставления смолоскиповою естафетою на Олімпійський стадіон до церемонії відкриття Ігор за спеціальним маршрутом.
Відповідно до Олімпійської хартії, честь проведення Олімпійських ігор надається місту, а не країні. Рішення про обрання столиці Олімпійських ігор приймається МОК не пізніше ніж за 6 років до початку Ігор.
Скачати з сервера:
Хроніка Літніх Олімпійських ігор
Хроніка Зимових Олімпійських ігор
|