Субота, 23.11.2024, 07:37




Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Матеріали [9]
Документи [15]
Учням [76]
Література [0]
Хто бажає малювати
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Непогано
3. Добре
4. Погано
Всього відповідей: 59
Відправити SMS
Пошук
Друзі сайту


Афоризми
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Фізична культура » Учням

Види порушень постави та їх профілактика

Види порушень постави та їх профілактика

Постава це звичне положення тіла людини під час стояння, сидіння, ходіння та інших видів рухової діяльності. Відхилення від правильної по­стави називають порушенням, або дефектом по­стави.

Порушення постави супроводжуються склад­ними наслідками у функціонуванні організму людини внаслідок стискання внутрішніх органів, порушення їх правильного розташування. Через неправильну поставу порушується робота нервової системи, оскільки в міжхребцевих отворах прохо­дять численні нерви, що регулюють роботу окре­мих органів та організму в цілому.

Порушення постави визначаються в сагіталь­ній (під час огляду в профіль) і фронтальній пло­щинах (під час огляду зі сторони спини).

Чинники, що визначають вид порушення по­стави:

стан хребта; кут нахилу таза; стан м'язової системи.

Плоска спина характеризується зменшенням фізіологічних вигинів хребта (особливо в попере­ковому відділі), недостатнім кутом нахилу таза, розтягнутими м'язами спини та грудей. Характер­ними ознаками плоскої спини є крилоподібна фор­ма лопаток, недостатньо випукла грудна клітка, нижня частина живота видається вперед, плоскі сідниці. Унаслідок зменшення фізіологічних ви­гинів хребта погіршується його ресорна функція, що негативно впливає на стан спинного та голов­ного мозку, особливо під час бігу, стрибків та ін., що зумовлюють струшування хребта.

Кругла спина характеризується збільшенням грудного кіфозу, зменшенням шийного та попере­кового вигинів (фізіологічних лордозів) та недо­статнім кутом нахилу таза. Тонус м'язів-згиначів тулуба переважає над тонусом розгиначів: м'язи грудей, живота, задньої поверхні стегон над м'язами спини та передньої поверхні стегон. Про­явами такого порушення є нахилена вперед го­лова, дугоподібна спина, крилоподібні лопатки, плечі, що звисають, плоскі сідниці, дещо зігнуті в колінах ноги та живіт, що випинається у нижній частині.

Сутула спина характеризується збільшеним грудним кіфозом при фізіологічних лордозах. Необхідно відрізняти справжню сутулість від не­справжньої, остання характеризується значним розвитком мускулатури спини, а не викривленням хребта, або слабкістю м'язів спини. Наслідком круглої спини та сутулості є зменшення глибини вдиху та видиху, менш економною є робота ди­хальної системи. Неповноцінна екскурсія грудної клітки призводить до зменшення всмоктувальної сили грудної клітки, що ускладнює роботу серця.

Кругло-вгнута спина характеризується збіль­шенням фізіологічних вигинів хребта та надмір­ним кутом нахилу таза, недостатнім розвитком м'язів спини, живота та передньої поверхні сте­гон. Проявами кругло-вгнутої спини є її дугопо­дібна форма, крилоподібні лопатки, зведені вперед і опущені плечі, нахилена вперед голова, живіт, що звисає, та сідниці, що різко виступають назад.

Плоско-вгнута (лордотична) спина (різно­вид плоскої спини) характеризується зменшеним грудним кіфозом та збільшеним поперековим лор­дозом. Проявами плоско-вгнутої спини є сильно нахилений уперед таз, випнуті назад сідниці, від­вислий живіт, плоска грудна клітка, крилоподібні лопатки.

Асиметрична (сколіотична) постава характе­ризується асиметрією між правою та лівою части­нами тулуба. Вона проявляється в асиметричному розташуванні плечового поясу, лопаток, трикут­ників талії тощо.

Названі порушення постави не є захворюван­нями, а функціональними розладами опорно-рухового апарату. Однак, вони змінюють стійкість хребта до впливів, що деформують, послаблюють виснажені групи м'язів, порушують взаємне роз­ташування внутрішніх органів і негативно впли­вають на їх функції, унаслідок чого організм стає схильним до різних захворювань.

Для профілактики та ліквідації порушень по­стави необхідно дотримуватись таких принципів: мобілізація хребетного стовпа за допомогою вправ, що спрямовані на збільшення рухливо­сті в зоні викривлення;

витягування хребетного стовпа шляхом вико­нання фізичних вправ на розтягнення зв'язко­вого апарату хребта;

вигинання хребетного стовпа в напрямку ви­кривлення;

створення м'язового корсету шляхом виконан­ня фізичних вправ, що спрямовані на зміц­нення послаблених м'язів тулуба, підвищення рівня їх силової витривалості; розвантаження хребта за допомогою виконан­ня фізичних вправ із вихідних положень ле­жачи на спині та животі, у висі та особливо в упорі стоячи на колінах, що дозволяє ціле­спрямовано впливати на окремі відділи хреб­та (обирання вихідного положення в кожному конкретному випадку визначається характе­ром порушення постави).

Категорія: Учням | Додав: Савік_Д_Л | Теги: їх, та, порушень, постави, Види, профілактика
Переглядів: 1455 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Не поспішай
Теги
Корисні посилання
Block title
Національна дитяча гаряча лінія
Block title
Національна гаряча лінія
Єрківці НВО © 2024 тел./факс: (04567) 2-51-2123.11.2024 Конструктор сайтів - uCoz