Обмороженнями називаються ушкодженнятканин унаслідок тривалого впливу на них низької температури. Іноді обмороження може настатичерез несприятливий збіг обставин (вітер, тіснемокре взуття, виснаження) навіть за температури+4...5°С. Найчастіше обморожуються частини тіла, що слабше забезпечуються кров'ю чи не вкритіодягом (кінчик носа, вуха, кисті, стопи, особливопальці).
Ознаками обмороження є відчуття холоду, більі поколювання, потім утрата чутливості, набряклість і різка блідість. Біль на початку не відчувається, але під час відігрівання обмороженої ділянки виникає різкий біль.
Перша допомога потерпілому полягає в місцевому та загальному зігріванні. Зігрівати враженуділянку найкраще у воді кімнатної температури(20—22 °С), поступово протягом години підвищуючи її температуру до температури тіла (36 °С). Заважких обморожень, коли на шкірі з'являютьсяпухирці, після відігрівання накладають пов'язку,а потерпілого доправляють до лікарні.
Опіки можуть бути наслідком дії на шкіру високої температури (вогонь, пара, окріп), тривалоїдії сонячних променів і хімічних речовин (кислоти, лугу). За ступенем поширення та глибиноювраження розрізняють опіки чотирьох ступенів.За опіків першого ступеня шкіра на місці ураження червоніє, дещо набрякає, виникає сильнийбіль. Якщо на шкірі з'являються ще й пухирі, щозаповнені прозорою жовтуватою рідиною, то це —опіки другого ступеня. Опіки третього ступеняхарактеризуються змертвінням ділянок шкіри,що вкриваються струпом. За опіків четвертогоступеня ділянки тканин на місці опіку обвуглюються.
Перша допомога при опіках — це, насамперед,припинити дію джерела опіку, потім обережнозняти з потерпілого одяг, щоб не порушити цілісності шкіри, і накласти на обпечену поверхнюстерильну пов'язку. За зазначених опіків потерпілого необхідно загорнути у чисте простирадло. Заопіків другого, третього та четвертного ступенівпотерпілих після надання першої допомоги сліднегайно доправити до лікарні.