Вівторок, 07.05.2024, 12:07




Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Матеріали [9]
Документи [15]
Учням [76]
Література [0]
Хто бажає малювати
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Непогано
3. Добре
4. Погано
Всього відповідей: 59
Відправити SMS
Пошук
Друзі сайту


Афоризми
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Фізична культура » Учням

Допомога за обморожень та опіків

Допомога за обморожень та опіків

  • Обмороженнями називаються ушкодження тканин унаслідок тривалого впливу на них низь­кої температури. Іноді обмороження може настати через несприятливий збіг обставин (вітер, тісне мокре взуття, виснаження) навіть за температури +4...5°С. Найчастіше обморожуються частини ті­ла, що слабше забезпечуються кров'ю чи не вкриті одягом (кінчик носа, вуха, кисті, стопи, особливо пальці).
  • Ознаками обмороження є відчуття холоду, біль і поколювання, потім утрата чутливості, набряк­лість і різка блідість. Біль на початку не відчува­ється, але під час відігрівання обмороженої ділян­ки виникає різкий біль.
  • Перша допомога потерпілому полягає в місце­вому та загальному зігріванні. Зігрівати вражену ділянку найкраще у воді кімнатної температури (20—22 °С), поступово протягом години підвищую­чи її температуру до температури тіла (36 °С). За важких обморожень, коли на шкірі з'являються пухирці, після відігрівання накладають пов'язку, а потерпілого доправляють до лікарні.
  • Опіки можуть бути наслідком дії на шкіру ви­сокої температури (вогонь, пара, окріп), тривалої дії сонячних променів і хімічних речовин (ки­слоти, лугу). За ступенем поширення та глибиною враження розрізняють опіки чотирьох ступенів. За опіків першого ступеня шкіра на місці ура­ження червоніє, дещо набрякає, виникає сильний біль. Якщо на шкірі з'являються ще й пухирі, що заповнені прозорою жовтуватою рідиною, то це опіки другого ступеня. Опіки третього ступеня характеризуються змертвінням ділянок шкіри, що вкриваються струпом. За опіків четвертого ступеня ділянки тканин на місці опіку обвуглю­ються.
  • Перша допомога при опіках це, насамперед, припинити дію джерела опіку, потім обережно зняти з потерпілого одяг, щоб не порушити ці­лісності шкіри, і накласти на обпечену поверхню стерильну пов'язку. За зазначених опіків потерпі­лого необхідно загорнути у чисте простирадло. За опіків другого, третього та четвертного ступенів потерпілих після надання першої допомоги слід негайно доправити до лікарні.
Категорія: Учням | Додав: Савік_Д_Л | Теги: обморожень, та, опіків, допомога, за
Переглядів: 392 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Не поспішай
Теги
Корисні посилання
Block title
Національна дитяча гаряча лінія
Block title
Національна гаряча лінія
Єрківці НВО © 2024 тел./факс: (04567) 2-51-2107.05.2024 Конструктор сайтів - uCoz