Понеділок, 29.04.2024, 07:12




Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
План виховної роботи [0]
План роботи школи [0]
Навчальний план [5]
План методичної ради [0]
Різне [0]
Хто бажає малювати
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Непогано
3. Добре
4. Погано
Всього відповідей: 59
Відправити SMS
Пошук
Друзі сайту


Афоризми
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Плани » Навчальний план

Пояснювальна записк до навчального плану 2012-13 н.р.

І. Загальні засади

Єрківецьке навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», «Про охорону дитинства», з урахуванням вимог Концепції профільного навчання у старшій школі, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, забезпечує одержання учнями загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів та виховання вихованців ДНЗ згідно Базового компонента дошкільної освіти.

Згідно зі Статутом заклад освіти має таку структуру: «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад «Теремок»»

Мова навчання – українська.

Робочий навчальний план закладу на 2012 – 2013 навчальний рік складено на підставі рекомендацій Міністерства освіти і науки України ( лист МОН України № 1/9 – 399 від 23.05.12р. «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру  2012/2013 навчального року»):

§  для школи І ступеня

-         1 клас – за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОН України від 10.06.2011р. № 572

( додаток 1)

-         2-4 класи – за Типовими навчальними планами початкової школи з українською мовою навчання, затвердженими наказом МОН України від 29.11.2005 № 682 (додаток 1);

§  для школи ІІ ступеня

-         5-9 класи – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004р. № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009р. № 66 (додаток 2).

§  для школи ІІІ ступеня

-         10 – 11 класи – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 № 834 ( додаток 2).

 

ІІ. Порядок вивчення окремих навчальних предметів

Методологічною основою загальної середньої освіти є пріоритет загальнолюдських і національних цінностей, переорієнтація навчально-виховного процесу на особистість дитини. Особлива увага має приділятись вивченню учнями української мови, вітчизняної історії та культури, опануванню принаймні однією з іноземних мов, комп’ютерною грамотністю, мовою національних меншин, яка є найбільш розповсюдженою в даному регіоні – російською мовою.

Робочий навчальний план закладу включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на поглиблене вивчення предметів, предмети та курси за вибором, спецкурси, факультативи, а саме:

·        У 1-4 класах, з метою розвитку формування особистості, яка б зберігала культурно-мовленнєві традиції українського народу, введено курс за вибором: «Київщинознавство» ( по 1 годині);

·        У 1-2 класах з метою забезпечення формування особистості, яка б володіла знаннями, вміннями і навичками ефективного спілкування, збагачувала свій комунікативний досвід, зберігала культурно-мовленнєві традиції українського народу введено курс за вибором «Риторика» (по  1 годині);

·        У 2-4 класах з метою оволодіння основними навичками роботи з комп’ютером, розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, просторової уяви та творчих здібностей введено  курс за вибором «Сходинки до інформатики» ( по 1 годині);

·        У 3-4 класах  з метою забезпечення цілісності здійснення геометричної пропедевтики знань учнів початкових класів, формування в них просторових уявлень, розвитку творчих здібностей введено курс за вибором «Елементи геометрії» (по 1 годині).

·        У 5-10 класах, з метою ознайомлення учнів з головними природними, демографічними та господарськими характеристиками Київської області, виховання глибокої поваги до своєї малої батьківщини введено курс за вибором «Київщинознавство» ( 5,6, 8, 10 кл. – по 1 годині; 7, 9 кл. – по 0,5 год.);

·        У 8-9 класах, з метою створення сприятливих умов для професійного самовизначення учнів, розвитку технічної творчості і конструкторських здібностей, морально-вольових якостей введено курс за вибором «Креслення» ( по 1 годині);

·         У 8 класі  для реалізації завдань розвитку в учнів умінь цілеспрямованого пошуку й систематизації необхідної інформації в мережі Інтернет, спілкування за допомогою електронних засобів обміну інформацією, використання й самостійного освоєння сучасних програмних засобів, формування в учнів теоретичної бази, необхідної для подальшого самостійного освоєння Інтернет-простору виділено 1 годину на   курс за вибором      «Інформатика»

·        У 8 класі, з метою допомоги учням обрати гідні життєві цілі та мрії, здійснення найкращих прагнень, попередження про небезпеки, що можуть ці мрії зруйнувати введено факультативний курс «Майбутнє починається сьогодні» ( 0,5 год.)

·        У 10 класі з метою забезпечення формування у школярів наукової картини живої природи й на її основі готувати біологічно й екологічно грамотну людину, здатну приймати свідомі рішення у сферах життя, де поєднуються проблеми людини, суспільства і довкілля виділено 2 год. на курс за вибором «Зоологія. Ботаніка» та 1 год. на  курс за вибором «Природні ресурси України»;

·        У  10 класі з метою вивчення проблем економічного і політичного співробітництва окремих країн, тенденцій розвитку міжнародного поділу праці, світових політичних процесів, а також політичних процесів, що відбуваються в Україні введено 1 год. курсу за вибором «Політична географія»;

·        У 10 класі з метою формування в учнів почуття співвідповідальності за   долю України, світу, підготовки учнів до свідомо активної участі в суспільному житті України виділено 1 годину на курс за вибором «Ми – громадяни України»

      

 ІІІ. Структура навчального року та режим роботи школи

        Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту » 2012/2013 навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня.

 

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

І семестр – з 1 вересня по 28  грудня;

ІІ семестр – з 14 січня по 24 травня .

                      

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

осінні з 29 жовтня по 4 листопада;

зимові з 29 грудня по 13 січня;

весняні з 25 по 31 березня.

 

 Навчальні заняття в школі починаються о 8 год.30 хв.

Тривалість уроків:

·        У 1-ому класі – 35 хвилин;

·        У 2-4 класах – 40 хвилин;

·        У 5-9 класах – 45 хвилин.

Школа працює у п’ятиденному режимі в одну зміну.

Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1-4 класах ( 27 – 30 травня), навчальних екскурсій та практики у 5 – 8 і 10 класах ( 27 травня – 7 червня) і державної підсумкової атестації випускників початкової ( 13 – 21 травня), основної ( 28 травня – 11 червня) і старшої ( 27 – 31 травня) школи.

Навчальна практика та екскурсії учнів організовуються відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 № 1/9-61 .

 

Всі навчальні програми, що використовуються в навчально-виховному процесі мають відповідний гриф Міністерства.

Категорія: Навчальний план | Додав: AnqelOK
Переглядів: 989 | Завантажень: 29 | Рейтинг: 0.0/0
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Не поспішай
Теги
Корисні посилання
Block title
Національна дитяча гаряча лінія
Block title
Національна гаряча лінія
Єрківці НВО © 2024 тел./факс: (04567) 2-51-2129.04.2024 Конструктор сайтів - uCoz